Başkanımız Tahmazoğlu "Hayvancılığa Desteğimiz Sürecek"Çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine önemli destekler sağlayan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu Kapcağız Köyü’nde hayvan desteğinde bulunduğu Özbay ailesini ziyaret etti.

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu 17 küçükbaş hayvan verdiği Özbay ailesini ziyaret ederek sohbet etti. Şahinbey Belediyesi’nin vermiş olduğu hayvanlarla ailesinin geçimini sağlayan Özbay ailesi kendilerine verilen 16 koyun 1 koçun sayısını 61 çıkardıklarını ve geçimlerini bu hayvanlardan elde ettikleri ürünlerle sağladıklarını ifade ettiler.

Şahinbey’de Hayvan Sayısı Arttı

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, ailelere verilen hayvanların sayısının artarak çoğaldığını belirterek “Kapcağız Köyü’nde Özbay ailesini ziyaret ettik. Bu ailemize 17 küçükbaş hayvan vermiştik. Verdiğimiz hayvanlara iyi bakan Özbay ailesi bu sayıyı 61’a çıkarttı. Bu hayvanlarda emeği olan Özbay ailesine çok teşekkür ediyorum. Onlara hem koyun hem de yem desteğinde bulunmuştuk. 17 ile başladıkları küçükbaş hayvancılıkta bugün 61 adet koyun ve kuzuya sahipler. Şahinbey ilçemizde son 3 yılda hayvan sayısı yüzde 50 artmış durumda” dedi.Mehmet TAHMAZOĞLU'nun Kişisel Sitesidir