Şahinbey 100. Yıl Tünellerin Işık GöründüBelediyemizin en önemli projelerinden olan Şahinbey Belediyesi 100. Yıl Tünelleri için Cumartesi günü saat 17.00’da ışık görme töreni düzenlenecek.

Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun 3 katlı köprülü kavşak ile birlikte şehre kazandıracağı en önemli projelerden olan Belediyemiz 100. Yıl Tünel çalışmalarında son yaklaşıldı. Tüneller için Cumartesi günü saat 17:00’da düzenlenecek olan tören ile ışık gördü töreni düzenlenecek. Tüneller tamamlandığında yarım saatlik yol 1 dakikaya inecek.

Gaziantep'te Bir İlk

Gaziantep’te ilk, Türkiye’de ise sayılı şehir merkezlerinde mevcut olan tünel projesinin; çalışmalarına başlanırken, yapılacak proje ile vatandaşlar yol ve yakıt tasarrufundan önemli ölçüde faydalanacak. Bunun yanı sıra hava kirliliğinin önüne geçilmesine de önemli katkı sağlanmış olunacak. Yer altına inecek olan trafik ile birlikte trafik akışı da önemli ölçüde rahatlayacak. Bu proje ile Kılınçoğlu Mahallesi ile YeşilVadi arasındaki trafik yoğunluğu azaltılırken şehrin kuzey-güney aksında yeni bir hat oluşacak. Şahinbey Belediyesi 100. Yıl Tünelleri birinci sınıf karayolu tüneli standartlarında 2 x 2 şerit sayısına sahip. Şerit genişlikleri 3,5 m uzunluğunda tasarlanan Belediyemiz 100. Yıl Tünellerinin sol tüpü 1.250 m, sağ tüpte 1.250 m olmak üzere toplam 2.500 m uzunluğundadır. Tüneller şehrin transit trafiğine hizmet edecek olup, şehir içi bulvarları ve nüfusu yoğun olan mahallelere ulaşımı erişimi daha kolay hale getirecek.

Tüm Vatandaşlarımız Işık Görme Törenine Davetlidir

Şahinbey Belediyesi 100. Yıl Tünellerinin kendisini en çok heyecanlandıran projeler arasında yer aldığını ifade eden Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu “Özdemirbey Caddesine alternatif; Tüfekçi Yusuf Bulvarı’nı, Yeşilvadi Bulvarı’na bağlayacak olan Şahinbey Belediyesi 100. Yıl Tünellerinde son aşamalara geldik. Gaziantep’imizde yapılan ilk tünel projesi ile şehrin trafiğine yeni bir soluk, yeni bir nefes aldıracak proje yapıyoruz. Gidiş geliş şeklinde yapılan tünelimizin uzunluğu 2.500 metre olacak ve Şahinbey 100. Yıl Tünellerimiz için Cumartesi günü saat 17:00’da ışık gördü töreni düzenleyeceğiz. Tüm halkımızı YeşilVadi çıkışında düzenlenecek olan törene davet ediyorum. Tünel projemiz vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun” dedi.Mehmet TAHMAZOĞLU'nun Kişisel Sitesidir