Bakan Selçuk´tan Başkanımıza Teşekkür BelgesiMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitime verdiği destek ve çalışmalardan dolayı Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür belgesi gönderdi.

Eğitime vermiş olduğu önemli destek ve dev projelerle vatandaşın ve eğitim camiasının takdirini toplayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk teşekkür belgesi gönderdi. Teşekkür belgesini Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na Gaziantep Valisi Davut Gül takdim etti.

Eğitim Önceliğimiz

Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep’te eğitimin hak ettiği yere taşınabilmesi için çalıştıklarını belirterek, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un eğitime vermiş olduğumuz destekten dolayı takdir etmesi ve teşekkür belgesi göndermesi bizleri oldukça mutlu etti. Eğitim her zaman önceliğimizdir. Gençlerimizin ve çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim görmesi ve bu anlamda imkanlar sağlanması için çalışıyoruz. Bakanımızın bu konudaki desteklerini her zaman yanımızda hissettik. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Eğitime 1.278.559.064 Tl’lik Yatırım

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu eğitime önemli yatırımlar yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini belirterek, “Şahinbey Belediyesi olarak eğitimi önemsiyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana gençlerimizin ve çocuklarımızın ders çalışabileceği alanlar oluşturduk. Sosyal tesisler ve millet kıraathaneleri yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Bunların yanı sıra 5 tane okul yaparak Milli Eğitime devrettik. Eğitime 10 yılda 1.278.559.064 TL katkı sağladık. Bu çalışmalarla Gençlik Projelerinde Türkiye’de birinci olduk. Okuma yazma seferberliğine ilk günden başlamıştık ve şu ana kadar Şahinbey’de 24.918 vatandaşımız okuma yazma öğrendi. Gençlerimize her ay kitap dağıtıyoruz ve okuduğu kitaptan sınava tabi tutarak onları Umre, Bosna Hersek gibi ziyaretlerle ödüllendiriyoruz. Okuma yazma seferberliğine ilk günden başlamıştık ve şu ana kadar Şahinbey’de 24.918 vatandaşımız okuma yazma öğrendi. Şahinbey Belediyesi olarak 8.055.244 adet kitap dağıtımı gerçekleştirdik. Bu sayede hem gençlerimize hem de vatandaşlarımıza okuma alışkanlığı kazandırıyoruz. Öğrencilerimize 2.051 adet dizüstü bilgisayar, 30.687 adet tablet, 47.012 eşofman takımı, 233.086 adet futbol, basketbol, voleybol topu, 93.400 adet kumbara, 545.800 adet spor ayakkabısı, 29.926 adet bisiklet, 225.300 adet boyama seti, 20.000 adet kol saati, 117.000 adet beslenme çantası ve 30.014 üniversite öğrencimize 200 TL destekte bulunduk. Gençlerimizin maddi ve manevi olarak yetişmelerine destek sağlamayı sürdüreceğiz” dedi.Mehmet TAHMAZOĞLU'nun Kişisel Sitesidir