Belediyemiz Ampute Oyuncuları Milli Takım Formasıyla Avrupa´ya Damga VurduŞahinbey Belediyemizin Ampute Futbol Takımı,  Ampute Futbol Milli Takımında bulunan sporcuları Avrupa Şampiyonu olan Milli Takımda ortaya koydukları performansla Gaziantep’in ve Türkiye’nin gururu oldular.

Yüreklerini ortaya koyarak milyonları sevindiren Ampute Futbol Milli Takımı’nda başarılı performanslarıyla Avrupa Şampiyonluğunda büyük emekleri olan Şahinbey Belediyemizin Ampute Futbol Takımı oyuncuları Fuat Taştan ve Kemal Güleç ortaya koydukları performanslarıyla Avrupa Kupasını Milli Takım müzesine getirerek, Türk halkına moral verdiler. İspanya’yı 3-0 mağlup edildiği karşılaşma öncesinde Milli Takım’a destek vermek için İspanya’ya giden Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Cuma Güzel ve Antrenör Fatih Karakuş karşılaşma sonrasında futbolcuları tebrik etti.

Onlarla Gurur Duyuyorum

Milli Takımın İspanya karşısında aldığı başarıyı tebrik eden Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, alınan bu tarihi başarıdan dolayı gurur duyduğunu belirterek, “Ülkemizin tarihe damga vurduğu günlerden birini yaşıyoruz. Ampute Futbol Mili Takımı’nın aldığı başarıda sporcularımızın da olması bizleri gururlandırdı. Türk sporuna damga vurdular. Alınan bu başarıda Şahinbey Belediyesi Ampute futbol Takımı oyuncularının olması bizleri ayrıca gururlandırıyor. Alınan bu başarı Şahinbey Belediyesi olarak spora verdiğimiz yatırımların ne kadar doğru olduğunun bir göstergesidir” dedi.

Yürekleriyle Oynadılar

Ampute Futbol Milli Takımını yalnız bırakmayan Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanımız Cuma Güzel, karşılaşma sonrasında alınan başarıyı tebrik ederek, “Öncelikle alınan başarıdan dolayı Ampute Milli takımını kutluyorum. Alınan başarıda Şahinbey Belediyesi Ampute Futbol Takımı oyuncularımızın da olması bizleri ayrıca gururlandırdı. Tüm Milli Takım sporcularını kutluyorum” dedi.Mehmet TAHMAZOĞLU'nun Kişisel Sitesidir